Інститут газу НАН України виконує роботи по переобладнанню котлів і пальникових пристроїв для спалювання біогазу і сумісного спалювання біогазу і природного газу: конструкторські, проектні, шеф-монтажні і пуско-налагоджувальні роботи, проектування трубопроводів біогазу, пристроїв для аварійного спалювання біогазу в період зупинки котла.
У 2001 році розроблені подові щілинні пальники 3-го покоління для спалювання біогазу в котлах типу ДКВР і ін. – МПИГ-3Б (з витратою біогазу 318 м3/год). Пальники встановлені в котлі ДКВР-6,5/13 на Бортницької станції аерації ДКО Київводоканал, пройшли випробування в промислових умовах, сертифікацію і успішно експлуатуються впродовж 9 років.
У 2006 р. в м. Електрогорськ Московської області Інститутом газу НАН України для фірми «Бринцалов А» був введений в експлуатацію котел ДКВР-10/13, переведений на спалювання біогазу (на біогазі працюють 2 пальники з трьох із загальною витратою 950 м3 біогазу/год) і природного газу (1 резервний пальник). Протягом ряду місяців в році котел працює тільки на біогазі. Розроблена і введена в експлуатацію свічка допалювання біогазу, каплеуловлювачі, система автоматики, вогнеперешкоджувачі і ін. вузли.
У 2008 році для Лужанського спиртзаводу (Чернівецька обл.) розроблений проект переводу потужного вихрового пальника ГМ на сумісне спалювання біогазу і природного газу в котлі ДЕ-16/14 в одному пальниковому пристрої потужністю 12 МВт. Пальник сумісного спалювання біогазу і природного газу введений в експлуатацію і відпрацював більше двох років показавши відмінні техніко-економічні показники, розширений діапазон роботи котла, підвищена надійність експлуатації і ін. Крім того, виконаний проект прокладки трубопроводів по території заводу і усередині цеху з допоміжним устаткуванням для допалювання біогазу.
Для аварійних і інших ситуацій розроблені і впроваджені спеціальні автоматизовані установки – свічки, що дозволяють тимчасово спалювати біогаз. Автоматизована свічка експлуатується також на підприємстві в м. Електрогорськ і фірмі Зорг в с. Великий Крупіль (Київська обл.) на молочній фермі.
На всіх об’єктах конструкторські, проектні, шеф-монтажні і пуско-налагоджувальні роботи виконані Інститутом газу НАН України.