4.9. Автоматично регульована теплова установка сушіння (АРТУС)

Сутність проблеми

Аналіз роботи сушильних виробництв показує, що труднощі що виникають при їхній експлуатації насамперед викликані недосконалістю систем спалювання палива і складностями з регулюванням процесу сушіння здійснюваним за продуктивністю і вологістю матеріалу –  факторам, що мають велику інерційність.

Призначення

Економія енергоресурсів шляхом забезпечення сушильних агрегатів – обертових печей (барабанних сушарок), стрічкових, шахтних і інших установок сушіння прогресивною системою обігріву з автоматичним регулюванням сушильного процесу.

Зміст розробки

Сушильний агрегат обладнується тепловою установкою сушіння, до складу якої входять пальник з камерою згоряння, що забезпечує якісне спалювання палива (газу) у широкому діапазоні зміни продуктивності, і система автоматичного регулювання та пошукової корекції заданих режимів сушіння сипучих матеріалів.

Енергозберігаючі й екологічні показники

Впровадження однієї системи АРТУС дозволяє при заміні двохпровідних пальників заощаджувати  до 20-35% витрати газу і до 10-30% електроенергії, що складає середньорічну економію 878345 т у. п. і 132710 кВт відповідно. При заміні інжекційних пальників досягається ще більша економія.

Струминні пальники, що використовуються в системах АРТУС, забезпечують практично повне спалювання газу (99,4%) у зоні  саморегулювання, при цьому зміст оксидів азоту не перевищує 91 мг/м³ при перерахуванні на α = 1.

Попит на технологію

Найбільшим попитом користуються системи АРТУС-250 і АРТУС-550 тепловою потужністю 250 і 550 кВт відповідно.