4.4. Тунельні малогабаритні модульні печі швидкісного випалу цегли

Призначення

Випал керамічної цегли, у тому числі лицювальної, а також інших керамічних виробів промислового і побутового призначення, стосовно до цегельних мінізаводів продуктивністю від 1,5 до 6,0 млн. шт. умовної цегли на рік.

Характеристики розробки

Печі опалюються природним газом або дизельним паливом і обладнані відповідними пальниковими пристроями. Час випалу цегли складає 14…20 годин у залежності від типу цегли і за умови, що початкова його вологість не перевищує 1,5%. Усе тепло із зони охолодження печей використовується в процесі сушіння цегли та при подальшому випалі. Довжина печей складає 18…30 метрів, при її будівництві не потрібен спеціальний фундамент. Модульна конструкція забезпечує мобільність печей, їхній швидкий монтаж, демонтаж і транспортування при закінченні вироблення родовища глини. Піч повністю комплектується вітчизняним обладнанням і матеріалами.

Енерготехнологічні та економічні показники

Загальні питомі витрати тепла на випал і сушіння цегли не перевищують 1800 кДж на 1 кг випаленої цегли при ручному керуванні і 1724 – при автоматичному, що відповідає кращим сучасним проектам. Загальні питомі витрати електроенергії на сушіння і випал не перевищують 0,02 кВт. година/кг випаленої цегли.

Термін розробки малогабаритної печі, виготовлення і впровадження складає 9…12 місяців. Термін окупності – 1,5-2,0 року.