Призначення
Одержання газоповітряних потоків із заданою температурою в діапазоні від 40°С до 1500°С тепловою потужністю до 20 Мвт. Теплогенератори можуть використовуватися у сушильних установках будь-якого типу – камерних, розпилювальних, тунельних, барабанних, працюючих як під розрідженням, так і при надлишковому тиску.
Характеристики розробки
Теплогенератори розроблені на базі дифузійно-струмінних пальникових модулів – газових пальників, що працюють при змінних і практично будь-яких надлишках повітря. Для їхнього виготовлення досить установити пальниковий модуль всередині повітроводу. Теплогенератори комплектуються системою автоматичного керування, що забезпечує підпал, підтримку необхідного технологічного режиму з контролем усіх параметрів та безпечну експлуатацію.
Енергозберігаючі характеристики
За рахунок застосування конструкції змішувального типу забезпечується коефіцієнт корисної дії 98-99% (у порівнянні з 88-90%; для теплогенераторів з теплообмінниками), не використовується дутьевой вентилятор. Для теплогенератора тепловою потужністю 500 кВт – ТГ-50 (витрата природного газу 50 м³/година) річна економія природного газу при ресурсі роботи 5000 годин складає 500 тис. м³.
Екологічні показники
Відповідно до результатів державних випробувань дифузійно-струмінні газопальникові пристрої мають низькі показники емісії шкідливих речовин – NOx = 50 мг/м³, СО = 10 мг/м³. З огляду на розбавлення продуктів згоряння і повітряний обмін у приміщеннях зміст оксидів азоту складе 0,5-1,0 мг/м³, що є безпечним рівнем.
Економічні характеристики
Розроблені теплогенератори характеризуються низькою металоємністю і простотою у виготовленні.