4.5. Газоповітряні змішувальні теплогенератори «ТГ»

Призначення

Одержання газоповітряних потоків із заданою температурою в діапазоні від 40°С до 1500°С тепловою потужністю до 20 Мвт. Теплогенератори можуть використовуватися у сушильних установках будь-якого типу – камерних, розпилювальних, тунельних, барабанних, працюючих як під розрідженням, так і при надлишковому тиску.

Характеристики розробки

Теплогенератори розроблені на базі дифузійно-струмінних пальникових модулів – газових пальників, що працюють  при змінних і практично будь-яких надлишках повітря. Для їхнього виготовлення  досить установити пальниковий модуль всередині повітроводу. Теплогенератори комплектуються системою автоматичного керування, що забезпечує підпал, підтримку необхідного технологічного режиму з контролем усіх параметрів та безпечну експлуатацію.

Енергозберігаючі характеристики

За рахунок застосування конструкції змішувального типу забезпечується коефіцієнт корисної дії 98-99% (у порівнянні з 88-90%; для теплогенераторів з теплообмінниками), не використовується дутьевой вентилятор. Для теплогенератора тепловою потужністю 500 кВт – ТГ-50 (витрата природного газу 50 м³/година) річна економія природного газу при ресурсі роботи 5000 годин складає 500 тис. м³.

Екологічні показники

Відповідно до результатів державних випробувань дифузійно-струмінні газопальникові пристрої мають низькі показники емісії шкідливих речовин – NOx = 50 мг/м³, СО = 10  мг/м³. З огляду на розбавлення продуктів згоряння і повітряний обмін у приміщеннях зміст оксидів азоту  складе 0,5-1,0 мг/м³, що є безпечним рівнем.

Економічні характеристики

Розроблені теплогенератори характеризуються низькою металоємністю і простотою у виготовленні.