4.7. Камерні нагрівальні печі з комплексною рекуперацією тепла

Призначення

Швидкісне рівномірне нагрівання металевих заготівель до температур 1200 – 1250°С перед ковкою або штамповкою з мінімальним окислюванням поверхні металу. Область застосування – машинобудування.

Характеристики розробки

Рівномірне нагрівання і швидкісний вихід на робочий режим забезпечується установкою в зводі печі дискофакельних пальників і внутрішньою рекуперацією тепла продуктів згоряння. Розігрів печі після добового простою до температури 1350°С забезпечується за 90–95 хвилин. Можлива організація слабоокислювального нагрівання з коефіцієнтом надлишку повітря в камері нагрівання менш 1,0 і з наступним допалюванням. Ефективна утилізація теплоти продуктів згоряння забезпечується установленням  в каналі димоходу двоступінчастого рекуператора струминного типу. Печі оснащені автоматизованою системою безпечного спалювання газу. Розроблено конструкції нагрівальних печей з комплексною рекуперацією тепла із сумарною площею поду 0,5; 1,0; 1,5; 2,0 і 3,2 м².

Економічні показники

Впровадження печей забезпечує зниження витрати природного газу на нагрівання металу перед ковкою і штамповкою на 50%. Термін окупності розробки складає 1,5 – 2,0 роки.