Член-кореспондент НАН України Віктор Жовтянський отримав пам’ятні нагороди за тривалу співпрацю з литовськими партнерами

6 грудня 2023 року Литовський енергетичний інститут (Каунас, Литва) нагородив завідувача відділу плазмових процесів і технологій Інституту газу НАН України член-кореспондента НАН України Віктора Жовтянського за тривалу наукову співпрацю.

Церемонія нагородження відбулась у будівлі Литовського енергетичного інституту, де український гість прочитав лекцію «Експериментальне дослідження ефектів приповерхневих областей у щільній плазмі зондовим методом у дифузійному режимі роботи», а також торкнувся спільних сторінок історії України та Литви від часів Миколая IV Радзивілла «Чорного» (1515–1565) до 1990 року.
Під час цієї зустрічі член-кореспондент НАН України Віктор Жовтянський отримав золоту пам’ятну медаль Литовського енергетичного інституту – за довготривале партнерство. Слід зауважити, що своїми золотими та срібними медалями ця установа нагороджує людей, які суттєво доклалися до її здобутків.

Науковець Академії віддавна плідно співпрацює з Литовським енергетичним інститутом, має спільні з литовськими колегами наукові публікації та розробки. Зараз член-кореспондент НАН України Віктор Жовтянський бере участь у виконанні українсько-литовського проєкту «Дослідження плазмових ефектів в енергоефективних технологіях переробки відходів з виробництвом водню» за Програмою двосторонньої співпраці між Литвою та Україною в галузі науки та технологій на 2022–2023 роки (вона передбачає, зокрема, програму візитів для ознайомлення з науковою тематикою лабораторій інституту і спільних експериментів в інститутській Лабораторії плазмових технологій, лекції для молодих науковців, спільні наукові публікації та спільний науковий семінар), а також у роботі атестаційної комісії цього інституту (за що відзначений спеціальним сертифікатом на знак поцінування успішної співпраці та його численних важливих візитів у межах згаданого українського-литовського проєкту).

Сердечно вітаємо лауреата з цими почесними нагородами і бажаємо йому подальших професійних успіхів!

За інформацією Інституту газу НАН України

Фото Інституту газу НАН України та Литовського енергетичного інституту

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *