Команда відділу газових технологій приймає участь у міжнародній грантовій програмі Innovate Ukraine

Раді повідомити, що наша команда приймає участь у міжнародній грантовій програмі Innovate Ukraine.

Наш проєкт «Підвищення ефективності біогазової електростанції шляхом комплексного виробництва вуглекислого газу, тепла та електроенергії» переміг у міжнародному конкурсі «Innovate Ukraine – підтримка енергетичного відновлення України». Інститут газу НАН України разом з британською компанією TIWAKIKI consulting limited та українською компанією ТОВ «Міжнародний центр газових технологій» реалізують проєкт впродовж двох років.

ℹ️INNOVATE UKRAINE Проєкт Innovate Ukraine фінансується британською компанією International Development у співпраці з Посольством Великої Британії в Києві. В рамках співпраці Велика Британія підтримає 13 інноваційних проєктів зеленої енергетики в Україні із загальним розміром інвестицій 16 млн фунтів спрямованих у інновації, які сприятимуть відновленню та майбутній стабільності української енергетики. Програма підтримки України вперше була анонсована під час Конференції з відновлення України в 2023 році в Лондоні, передбачає співпрацю між понад 50 британськими та українськими організаціями та залучить додаткові 5 млн фунтів від приватного сектору.

ℹ️CHEPro Наш проєкт отримав назву «CHEPro: Increasing the efficiency of landfill power station by integrated CO2, Heat and Electricity Production» і спрямований на подолання наслідків атак росії на енергетичний сектор України шляхом збільшення об’ємів виробництва електроенергії на біогазових електростанціях полігонів твердих побутових відходів через вилучення вуглекислого газу використовуючи оригінальний аміновий абсорбент та за рахунок утилізації тепла двигуна, що мінімізує енергетичні витрати. В результаті буде збільшено об’єм електроенергії, що виробляється в електромережу, а також будуть створенні додаткові комерційній продукти: тепло та вуглекислий газ, які планується використовувати в тепличному господарстві.

#StandWithUkraine #UKandUkraine #URC2023 #ukrainerecoveryconfrence #biogas #landfill #CO2 British Embassy Kyiv

Завдяки перемозі на конкурсі InnovateUkraine, фінансованому UK International Development та організованому Посольством Великої Британії в Києві 1 квітня 2024 року розпочато проєкт Підвищення ефективності біогазової електростанції шляхом комплексного виробництва CO2, тепла та електроенергії

Цей проєкт реалізовуватиметься у міжнародній співпраці

  • компанії Tiwakiki Consulting (Велика Британія), яка має великий досвід у проєктах з відновлюваної енергетики, зокрема у виробництві та експлуатації біогазу,
  • Інституту газу НАН України, який має чудовий досвід у збирання звалищного газу та його використання для виробництва електроенергії до національної енергомережі,
  • ТОВ Міжнародний центр газових технологій, який є власником біогазової електростанції на полігоні ТПВ.

Основним напрямом проєкту є зміцнення енергетичного сектору України, який зазнає атак Росії. Понад 90% споживачів енергії, включно з критичною інфраструктурою, такою як лікарні, електричний громадський транспорт і міські станції водопостачання, стикалися з припиненням електропостачання. Важливим аспектом є також скорочення викидів парникових газів шляхом вилучення СО2 для використання його як комерційного продукту та утилізації відпрацьованого тепла електростанцій.

Ми розробили технологію вилучення СО2 з біогазу (звалищного газу) шляхом абсорбції розчином з оригінальним складом і вдосконаленими параметрами, що дозволяє зменшити споживання енергії вдвічі. Ще однією інновацією є оригінальна ідея виробляти із звалищного газу одночасно три продукти – додаткову електроенергію, тепло і товарний вуглекислий газ.

Міжнародна співпраця партнерів спрямована на побудову ефективного управління та впровадження технології, що дозволить жителям Кам’янець-Подільського регіону подолати наслідки військових дій в енергетичному секторі. Компанія МЦГТ має діючу електростанцію (встановлена потужність 490 кВт) на Кам’янець-Подільському міському полігоні з 2018 року, всі дозволи на будівництво та експлуатацію об’єктів, тому ми можемо розпочати проєктування вже зараз. Ми плануємо встановити сепаратор CO2 на існуючому газопроводі. Таким чином, ми підвищимо концентрацію метану перед двигуном і підвищимо ККД виробництва електроенергії на 10% (це дозволить виробити додатково 30 кВт). Для виділення CO2 ми будемо використовувати оригінальну технологію, перевірену на лабораторній установці в Інституті газу. Крім того, ми плануємо оснастити генератор-двигун системою тепловіддачі (когенерації). Вироблене тепло (близько 300 кВт) буде використовуватися для процесу вилучення СО2 і для теплиць. Це дозволить знизити затрати енергії на процес сепарації до 90%. У разі успішного пілотного проєкту ми маємо намір поширити досвід для інших українських біогазових електростанцій для виробництва додаткової електроенергії та підвищення стійкості мережевої системи, а також експортувати технології в інші країни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *