Засідання круглого столу «Перспективи впровадження інновацій у атомній енергетиці України» 2018 р.

28 вересня в Інституті газу Національної академії наук України (далі НАНУ) був проведений круглий стіл на тему: «Перспективи впровадження інновацій у атомній енергетиці України». У заході взяли участь представники Інституту газу НАНУ, Українського ядерного товариства (далі УкрЯТ), Інституту проблем безпеки АЕС НАНУ, ДП НАЕК «Енергоатом», Інституту ядерних досліджень НАНУ, Національного науково-технічного центру «Харківський фізико-технічний інститут», Національного технічного університету України «КПІ» ім. І. Сікорського (далі НТУУ «КПІ» ім. І. Сікорського), Інституту проблем математичних машин та систем НАНУ, Commodum engineering Ltd.

Головними організаторами круглого столу виступили Рада молодих вчених (далі РМВ) при Відділенні фізико-технічних проблем енергетики НАНУ та молодіжна секція УкрЯТ. Співорганізаторами заходу виступили: РМВ Інституту газу НАНУ, РМВ Інституту проблем безпеки АЕС НАНУ та РМВ Інституту ядерних досліджень НАНУ.

Засідання круглого столу проходило у форматі двох частин: науково-технічних доповідей та експертної дискусії. Відкрив першу частину круглого столу голова молодіжної секції УкрЯТ, начальник зміни блоку Хмельницької АЕС Олександр Хомич з доповіддю про важливість наукового супроводу атомної енергетики. Доповідь про інноваційні технології, які використовуються при знятті з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему представив молодший науковий співробітник Інституту проблем безпеки АЕС, аспірант НТУУ «КПІ» ім. Сікорського Сергій Купріянчук. Микола Сидоренко, аспірант Інституту газу НАНУ виступив з доповіддю про розробку енергоефективної та екологічно-чистої технології одержання графіту ядерної чистоти, а докторант цього ж Інституту, к.т.н. Костянтин Сімейко розповів про розробку технології нанесення піровуглецевих захисних покриттів для потреб атомної енергетики, зокрема – для виробництва мікротвелів (вид ядерного палива з підвищеними ступенями безпеки) та іммобілізації радіоактивних матеріалів. Молодший науковий співробітник Інституту ядерних досліджень Микола Голяк виступив з доповіддю на тему: «Можливість продовження періоду безпечної експлуатації корпусів реакторів ВВЕР-1000 в понадпроектний термін». «Дана тема на сьогоднішній день є дуже актуальною в атомній енергетиці України» – наголосив він.

Окрім наукової молоді до заходу долучилися і видатні українські вчені. Завідуючий відділом плазмових технологій Інституту газу НАНУ, член-кореспондент НАНУ, д.ф.-м.н., проф. Віктор Жовтянський розповів про використання плазми для верифікації радіоактивних речовин. Директор Інституту газу НАНУ, академік НАНУ, д.т.н., проф. Борис Бондаренко розповів про проведені дослідження в Інституті газу НАНУ для потреб атомно-промислового комплексу та виступив з доповіддю «Нанорідини для екстремального охолодження ядерного реактору», яка напередодні отримала відзнаку на конференції у Китайській Народній Республіці.

Після завершення доповідей учасники круглого столу перейшли до експертної дискусії, на якій обговорювали можливості впровадження розробок українських вчених у атомно-промисловий комплекс України, а також обмінялися досвідом та знайшли точки дотику для можливої подальшої співпраці. Під час дискусії Юрій Степаненко к.ф.-м.н., науковий співробітник Інституту ядерних досліджень НАНУ підкреслив, що окрім розробки інновацій для атомної енергетики в Україні на високому рівні проводяться дослідження в інших напрямах використання ядерної фізики, зокрема у медицині.

Даний захід має посприяти налагодженню співпраці між науковцями та спеціалістами атомної енергетики України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *